Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Jak pečovat o psa v létě?

 

Léto je v plném proudu, teploty stoupají a my hledáme nejrůznější způsoby, jak se zchladit. O sebe se postaráme snadno, ale musíme myslet i na naše čtyřnohé miláčky. Pes se ochlazuje například pomocí pocení, avšak ne skrz kůži, nýbrž přes tlapky, což úplně nestačí. Dalším způsobem je zrychlené dýchání s vyplazeným jazykem. Tímto způsobem se ale z těla ztrácí potřebné tekutiny!

 

Zde je pár tipů jak našim mazlíčkům v horkých dnech pomoci:

 

 • Zajistěte dostatek vody
  Hydratace je důležitá po celý rok, v létě bychom ji ale měli věnovat zvýšenou pozornost. Misku s vodou nechávejte stále plnou čerstvé a studené vody.
 • Udržujte chládek v domě
  Pokud máte doma klimatizaci, nastavte ji na příjemnou teplotu, popř. zatáhněte rolety. Další možností je použítí větráku nebo speciální chladící podložky pro psy.
 • Cestujte s rozmyslem
  V horkých dnech nenechávejte vašeho pejska samotného v autě ani na chvíli! I s otevřenými okýnky může teplota stoupnou nebezpěčně vysoko a s časem se jen zhoršit. Nejlepší je nechat psa doma nebo ho vzít s sebou tam, kam je psům dovoleno.
 • Zdržujte se ve stínu
  Najděte si stín, kde je dobrý přístup vzduchu. Pod stromem v parku nebo v lese si váš pejsek krásně odpočine.
 • Dávejte pozor, kam šlapete
  Skoro všechny druhy venkovních povrchů mohou být v létě horké, například takový asfalt se dokáže dost rozpálit. Pro lepší pocit na procházkách by měl pejsek chodit spíše po trávě. Brzy ráno a pozdě odpoledne už nebude slunce tolik pražit.
 • Vyčesávejte
  Pokud má váš pes dlouhou srst, pravidelně ho vyčesávejte. Můžete tak předejít zapaření či ekzému.

 

 

https://www.dog.com/content/summer/how-to-help-your-dog-with-the-summer-heat/