Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Jste připraveni donést si domů kočku?

 

 

Bez pochyb máte tucty otázek, když uvažujete o pořízení si kočky. „Měl bych si pořídít kočku, nebo kocoura, starší kočku, nebo kotě?“ „Nejradši bych měl čistokrevnou, ale neměl bych si radši vzít nějakou směsku z útulku?“  Tento článek by Vám tyto otázky mohl pomoci zodpovědět a možná i na nějaké, nad kterými jste ani nepřemýšleli. První pořízení si kočky by měl být závazek jako na celý život, takže je důležité se připravit. 

Jste na kočku připravení?
   O tomto kroku je třeba vážně popřemýšlet, je to jako vstoupit do manželství. Donést si do domácnosti kočku je doživotní závazek a neměl by se brát na lehkou váhu.  Dobrým místem, kde začít, je uvědomit si, že nikdo doopravdy nevlastní kočku.  Kočky jsou vnímavé bytosti a Vaše kočka si zaslouží být členem rodiny, ne kusem do sbírky.  Jestli hledáte kočku jen jako ozdobu do svého domu, pak byste si její pořízení měli rozmyslet.
   Avšak, jestli po kočce toužíte  už nějakou dobu a myslíte si, že nastal ten správný čas, vzhůru do toho.  Zde je pár otázek, na které byste se Vy, i Vaše rodina měli zeptat, protože je důležité, aby se zapojili všichni, aby to fungovalo a aby se kočka stala členem rodiny.
 

1, Jaký typ kočky byste si měli pořídít?
  
Možná už máte v duchu vybrané nějaké konkrétní plemeno, po kterém toužíte, nebo už víte, jestli chcete kočku, nebo kotě.  Než ale uděláte to důležité rozhodnutí, něco si o tom nastudujte.  Je to jako v životě samém, je spoustu faktorů, co ovlivňují další věci. Věci, které by Vás třeba ani nenapadly. Například: Pokud máte v domě malé děti, kotě je špatná volba. 

2, Kde byste měli kočku hledat?
   Autoři článku jsou příznivě nakloněni k braní koček z útulků a záchranných stanic. Jsou plné krásných koček a koťat vhodných k adopci. Jestli mermomocí trvaté na konkrétním plemeni, existují také chovatelské záchranné stanice, které stojí za to prozkoumat. 

3, Bude to Vaše další kočka? (už nějakou máte)
    Člověk je tvor společenský, takže se nám zdá přirození, že i naše kočky by si měly užívat socializaci. Až na pár výjimek, divoké i domestikované kočky vedou osamělé životy. Můžou ve skupině dobře vycházet, ale kamarády si nehledají.  Než si pořídíte další kočku, zeptejte se sami sebe, jestli Vaše kočka opravdu tak strašně potřebuje kamaráda a jestli jste připraveni a schopni plnit potřeby domácnosti s více kočkami.
  
Jsou dvě důležité věci, na které se musí myslet, než přinesete další kočku. Věk a osobnost Vaší stávající kočky.  Pro postarší kočku je mladá kočka, která je prakticky koule energie, noční můrou.
  Mladá kočka nebo ve středním věku může být  s přítomností kotěte nebo jiné dospělé kočky víc smířena.  Je však opravdu důležité vzít v potaz osobnost stávající kočky, když si vybíráte novou, ať už má být jakéhokoli věku( ta nová).  Nesmělá kočka  by mohla být podrobena  panovačnou kočkou a naopak panovačná kočka by mohla začít šikanovat nesmělou.
   Žádný z těchto faktů nemá znamenat, že si nemůžete pořídít víc než jednu kočku.  Občas je to nevyhnutelné, například, když dojde ke svatbě a sestěhování a oba snoubenci měli každý svou kočku.  Pokud to však bude Vaše první kočka a chtěli byste rovnou dvě, nejlepší je sourozence ze stejného vrhu, nebo kočky, co už pár/ kamarádi jsou.

https://www.thesprucepets.com/before-you-adopt-a-cat-555302