Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Věci, co mají kočky opravdu rády

 

 

  Kočky jsou inteligentní stvoření, vnímavá a jsou si naprosto jisté, co se jim líbí a co ne.  Dokážeme zhruba říct, co mají kočky nejradši, podle času, co (s) tím tráví. Avšak není vždy čas tím jediným měřítkem. Například víme, že většina koček tráví 16-18 hodin denně spánkem, ale nemusí to nutně znamenat, že je to jejich oblíbená aktivita.
  Je těžké udělat těmto aktivitám nějaký pořadník, protože není každá kočka stejná. Je to stejné jako u nás lidí, co byla zábava včera, už by dnes mohlo kočku přimět zívat.  Kočky vědí, že dobré věci se rychle zajídají
.

 

1,Pouto s lidmi
Když si do života přivedeme kočku, bez ohledu na jejich věk, staneme se jejími náhradními rodiči, kočičí máma a táta a většina z nás kočky jako nedílnou součást rodiny opravdu považuje.  My a kočky máme pouta v mnoha různých směrech a dáváme je najevo třeba hraním, hlazením, úpravou srsti a tak dále.  Je vzácnost najít, dokonce i nováčka v kočičím rodičovství, co by necítil to pouto opravdu rychle. Autorka článku už by ani nespočítala, kolikrát četla příběhy o kočkách z útulku, ve kterých bylo něco jako „ láska na první pohled“.
Kočka jako terapie
Pouto s kočkou je prospěšné pro obě strany, jak už se mnoho z nás přesvědčilo.  Jen máloco je tak hypnoticky relaxační jako cítít horké vrnící tělo vedle sebe. Kočky samy od sebe chodí do různých nemocnic a domovů důchodců potěšit lidi.
Spousta mužů také miluje kočky
Zde je přiběh jednoho muže: Byl ve vztahu a jednou chtěl  děti, ale bál se, jestli bude dobrým otcem. Byl kočkami naprosto fascinován, ale měl na ně alergii. Skoro rok tvrdě dřel v programu aklimatizování se na ně. Potom si pořídil dvě koťata a miloval je hned od prvního dne. Dnes je tento muž otcem syna a nemohl by být šťastnější. Věřím, že z něj vyroste zodpovědný, pečující člověk, jako to bývá u většiny dětí, co měly doma kočku.

 

2, Sníst všechno jídlo
Jako spousta lidí, kočky rády jedí dobré jídlo a svačinky mezi jídly. Kočičí svačinky jsou však bohužel mnohem zdravější než naše svačinky.  Když už mluvíme o zdraví, existují 3 dostupné formy kočičího jídla.  

Čerstvé syrové nebo sušené mrazem
Podle Pottingerovy studie z poloviny 20. století,  někteří experti doporučují krmit kočky syrovým masem, ve stylu vychovávání koček přírodně.
Konzervované kočičí jídlo
Běžnou ingrediencí jak v syrovém, tak konzervovaném jídle, je voda, která dělá konzervované jídlo dalším nejlepším výběrem pro kočky hned po syrovém. Osobně doporučuji prémiové krmivo. Jak pro kočky, tak koťata.
Sušené kočičí jídlo ( granule)
V dnešní době, kdy lidé tráví spoustu času v práci během dne, nebylo by čerstvé nebo konzervované krmivo úplně praktické, takže jsou kočky krmeny nejlepšími dostupnými granulemi. 

3,Čerstvá voda
  Kočky milují studenou tekoucí vodu, soudě podle toho, kolik koček pije z kohoutku, když je šance. Kolik vody kočka vlastně potřebuje? I když je to obtížné nějak ustanovit, není náhodoum, že kočičí tělo je ze 67% voda. Granule mají vody minimum, kolem 10%, takže kočka, která jí jenom granule, potřebuje vody hodně, aby si udržela rovnováhu.  Zkuste vypozorovat, kolik vaše kočka pije, protože když pije moc, mohou to být přiznaky cukrovky, problémů se štítnou žlázou nebo chronické selhání ledvin.
 
Některé kočky si rády hrají ve vodě, hlavně plemena jako turecká van.  Není na tom v zásadě nic špatného, a pokud máte kočku, co si ráda hraje ve vodě, zkuste dát trochu vody do vany. A pokud chcete kočku ochladit v horký den, přihoďte do vany hrst kostek ledu.
Misky na vodu a automatické fontánky
Buďte opatrní, když kupujete misky na vodu. Ty plastové se mohou snad poškrábat a ve škvírách by mohly růst bakterie, což by mohlo vést ke „kočičímu akné“.  S pevnou miskou nebo automatickými fontánkami se to však nestává. Automatické fontánky však potřebují, jako vše ostatní, pravidelnou údržbu jako je čištění a měnění filtrů, aby vydržela dlouho.
 

4, Spánek

Je známo, že kočky spí 14-18 hodin denně. Lidem se to možná zdá hodně, ale kočky nemusejí vstávat do práce J Také mějte na  paměti, že kočka je noční tvor a ve tmě vidí lépe, takže spaní ve dne je přirozená věc. Zdá se, že kočkám je úplně jedno kdy, kde a s kým usnou.  Některé kočky by se vás dokonce mohly snažit v noci vzbudit, když se snažíte spát.  To pro nás však není přirozené a může způsobovat spánkovou deprivaci.

5, Hraní
 Kočičí hry jsou pro ně opravdu velká zábava. Už od kotěte budou prohánět, chytat a „zabíjet“ klidně i hadr na podlaze, jiná koťata, stín na zdi, moly a jiný hmyz, hračky(správně) a lidské ruce( ne-ne. Kočičí hry jsou návrat ke kočkám v divočině, kdy musely stopovat a zabít svou kořist, aby měly jídlo a přežily. Společnosti na výrobu kočičích hraček to mají na paměti, když dělají hračky ve tvaru myší, ptáků, motýlů a jiné „kořisti“, hračky na tyčce, a hračky k „prohánění“, jako jsou třeba hračky s laserem. Buď mají kočky skvělou představivost , nebo se prostě nechají vtáhnout. Do záýbavy, co jim prohánění přináší.
My lidé máme sklon obklopovat naše děti hračkami, kupováním kočce každou hračku, kterou vidíme a zaujme. I když si kočky užívají hrát s námi, dost dobře si při hraní vystačí i samy a někdy je legrace je při tom pozorovat.   

6, Sledování ptáků
 Zde je rétorická otázka:  Proč kočky tak rády pozorují ptáky?  Nejspíše proto, že pták je kořist a kočka šelma.  Po zahlédnutí opeřeného pípajícího tvora za oknem se probere i ta nejospalejší kočka. 

Způsoby, jak nalákat ptáky do zahrady:
Zasadit květiny, které je přitahují, spousta keřů přiláká ptáky, hezká krmítka, výroba vlastního ptačího zobu,  zajistit materiál na hnízdo, třeba kočičí vyčesané chlupy, zajistit pítko
Samozřejmě, že jestli žijete ve městě,  ve vysoké budově, kde o ptáka jen těžko zavadíte, můžete je se svou kočkou sledovat v televizi.


7, Škrábání
Jedna ze základních kočičích potřeb, kterou si opravdu užívají, je „broušení“ drápků o různé povrchy. Ve skutečnosti jde ale o to, že když pod drápkem naroste jiný, kočka se toho původního potřebuje zbavit a drápáním se uvolní a někde spadne.  
 Zkuste si vzpomenout, jak skvěle se cítíte po protažení, když máte pocit stažených svalů.  Je dlaší způsob, proč kočky škrábou, právě, aby udělaly to protahovací cvičení, které je zároveň uvolní a zároveň nabije energií.  Určitě už jste někdy viděli přiběhnout kočku ke škrábadlu, vyškrábat ze sebe duši a pak radostně běhat po domě.
Další důvody proč kočky škrábou
Znáte nějaké lidi, kteří by si kousali nehty, když jsou ve stresu, nebo mají obavy?  Kočky také mohou škrábat, aby se uklidnily. Kočky, které žijou samy by to dělaly málo nebo vůbec, ale když by do domu přišly další kočky, z té původní by se stal maniak na škrábání.  Ujistěte se, že máte dostatek škrábadel aby se uspokojily koččiny potřeby.

 

8, Upravování se
Máloco je pro člověka lepší pocit, než si dát horkou sprchu pro uvolnění svalů a pak se utřit do hebkého ručníku.  Kočky se cítí úplně stejně po 15 minutách olizování srsti, nebo bytí česána oblíbenou osobou.  Jejich nepopiratelné vrnění mluví samo za sebe a hádejte, co udělají, když je hotovo? Bingo, jdou spát.
I my můžeme kočkám upravovat srst
Většina koček miluje, když je jejich oblíbená osoba češe.  Musí se však dát pozor, abyste je nepřestimulovalim, hlavně v dolní oblasti zad.  Některé kočky, hlavně ty, co trpí přehnanou citlivostí na kůži, by mohly utéct, nebo být agresivní.  Takže si vybírejte nástroje pečlivě a sledujte reakce kočky, abyste věděli, kdy přestat. Když skončíte, nabídněte pamlsek.

 

9,Lidé, kteří je hladí  
Kočky milují, když je někdo jemně hladí, hlavně jejich oblíbený člověk.  Máte kočku, která se zdá nepřístupná, když se ji snažíte hladit? Je to trochu smutné a znepokojující, že? Ale zamyslete se nad tímhle: Kolikrát za vámi přišla a vy jste ji ignorovali, nebo hůř, odstranili z místnosti, protože jste „měli moc práce“? I když uznáváme, že je těžké stihnout deadline, když vám kočka hněte stehna nebo chodí po klávesnici.  

 

 

 


https://www.thesprucepets.com/top-things-cats-like-554309