Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Čtěte pozorně, co svým domácím mazlíčkům dáváte jíst

 

 

Správná strava, to je základ a nejen pro lidi,  je důležitá i pro naše domácí mazlíčky. Jak už jsme se několikrát zmiňovali, jak se naše kočky a psi stravují, má vliv na kvalitu i délku jejich života.

Stejně jako u lidí, tak i u zvířat je zřejmá souvislost mezi kondicí a tím, jak se dotyčný stravuje. Nevhodná potrava může v dlouhodobém horizontu způsobit psům nebo kočkám celou řadu zdravotních potíží. „V praxi se bohužel stále setkáváme s tím, že majitelé psů a koček většinově moc neřeší, jakou potravu jejich domácí mazlíčci dostávají. A zároveň se často dopouštějí řady chyb,” říká Martin Pučálka, odborník na výživu psů a koček.

„Krmiv je dnes na trhu velká spousta a není snadné se v nabídce zorientovat. Ve složení potravy pro psy a kočky jsou navíc obrovské rozdíly,” vysvětluje Martin Pučálka a jedním dechem dodává, že kvalitní krmivo je takové, které neobsahuje žádné obiloviny, ale ani třeba chemické konzervanty. V potravě by mělo být dostatečné množství masa, ideálně v kombinaci čerstvého a sušeného.

Velké chyby se pak majitelé zvířat často dopouští, když svým mazlíčkům dávají zbytky stravy lidské, kde je vysoký obsah dochucovadel, solí a nízký obsah bílkovin. Taková strava je však absolutně nevhodná. „Pes ani kočka nejsou slepice, takže si určitě zaslouží něco lepšího než zbytky,” varuje Pučálka.