Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Pár tipů pro budoucí majitele koček

 

Kočky jsou skvělými společníky. Nejen, že dobře vypadají, ale také drží myši dál od baráku a mají zabudovaný motor. To je pecka. Ale mít kočku není jen o tom, že je to roztomilý, měkkoučký, vrnící společník. Než si nějakou pořídíte, tady je pár věcí, které je dobré vědět.  

 

 

1. Kočky jsou od přírody nezávislé, ale nejsou schopné se postarat samy o sebe. Než si nějakou pořídíte, ujistěte se, že máte pro kočku prostor. Jak jste zaneprázdněni a kolik času trávíte doma, ovlivní jaký typ kočky byste si měli pořídit. Lidé, kteří jsou hodně zaneprázdnění nebudou mít čas na kočku, která potřebuje hodně česání a úpravy srsti, nebo kočky, co potřebují hodně pozornosti – hlavně hodně inteligentní a aktivní kočky.  Existují však i plemena, které jsou ideální pro lidi, co tráví hodně času v práci. Nastudujte si to.

 

2. Co když se podmínky po pořízení změní? Nebo co když musíte dlouho pracovat, ale stejně chcete, aby vás na konci dne vítal přátelský obličej? Skvělým řešením je pořídít si další kočku, se kterou si bude moct během dne hrát.

 

3. Máte nějaké alergie? Jestli míváte alergické reakce, než si pořídíte kočku, nechte si udělat testy i na alergii na kočky. Někteří lidé se mohou adaptovat na své zvíře, ale stále budou alergičtí na ostatní kočky. Nejbezpečnější varianta je vybrat kočku s nízkým počtem alergenů. Prodiskutujte to  s veterinářem, zaměstnanci útulků nebo se podívejte do knih.


4. Než si donesete kočku domů, vemte ji na prohlídku a očkování. Také naplánujte kastraci hned, jak to věk dovolí. To může být ten rozdíl mezi šťastnou a zdravou kočkou a ztrápenou kočkou, která se bude snažit projít okny nebo značkovat nábytek.


5. Pořiďte kvalitní záchůdek a kvalitní kočkolit. Záchůdky se střechou poskytují kočce více soukromí a hrudkující stelivo je jednnodušší na údržbu. Udržujte záchůdek čistý jak pro komfort vaší kočky, tak vašeho nosu. Také se ujistěte, že kupujete vyváženou, věku odpovídající stravu. Jestli nevíte, poraďte se s veterinářem nebo ve zverimexu.

6. Kočky zbožňují si hrát. Hračky vypadající jako myš, stuhy, peříčka, dokonce i prázdná krabice, jsou skvělou zábavou. Hračky nemusí být vyloženě drahé, můžete si je i sami vyrobit, jen se ujistěte, že stačí k tomu, aby byla kočka spokojená, aktivní a zaneprázdněná.

 

7. Jestli nechcete mít váš gauč rozsápaný nebo novou značkovou kabelku úplně zničenou, investujte do škrábadla.

 

8. Šanta kočičí a sušené maso ( určené pro kočky) jsou skvělými úplatky a nástroj pro trénink.

 

9. Pořiďte si pojištění. Doufáme, že to nebudete potřebovat, ale víte, jak se to říká „ lepší myslet dopředu, než pak litovat“

 

10. Jestli si přinášíte koťátko, ujistěte se, že začnete s upravovací rutinou co nejdřív. Aby koupání, česání, stříhání drápků bylo něco, na co se bude těšit a ne z toho mělo hrůzu.

 

Tak, tady to máte, pár tipů na co myslet, když si pořizujete společníka. Další důležitá věc, co musíte zvážit: Kočky často žijí kolem 20 let, takže vy a váš chlupatý společník spolu budete opravdu dlouho.