Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Naturina – příběh šampiona

 

Aslan like an Angel Royal Setter

Dnes 11 měsíční setr Angel našeho kolegy, chovatele a trenéra Pavla Thiela, na svůj věk sbírá úspěch za úspěchem. Pavel se s námi, jako hlavním dodavatelem jeho oblíbeného krmiva Naturina, podělil o jeho příběh:

Pejsek je veden převážně k myslivecké kynologii. Samozřejmě však pracujeme i na jeho exteriéru. V tom všem hraje roli mnoho faktorů, za vším je nepředstavitelná spousta práce. Jednou z nejdůležitějších věcí je správná výživa. Angel je od samého začátku krmen prvotřídními bio granulemi a konzervami Naturina. Pes naprosto přirozeně a přiměřeně přibýval na váze, kvalita krmiva se postupně projevovala i na srsti, která je u anglických setrů velkou chloubou a je potřeba se o ni pečlivě starat.

Jakmile Angelovi padl 4. měsíc, přihlásili jsme jej na dvě klubové výstavy třídy štěňat, kde zcela bezkonkurenčně zvítězil a obsadil první místo v kategorii nejhezčí štěně (tzv. Best Baby on Show).

 

Angel mezitím už soutěží v psím dorostu. Samozřejmě je stále plně krmen Naturinou, která mu tak chutná, že jakmile zlikviduje misku, brblá si něco pod vousy...
Samozřejmě je to jeho signál – „páníčku, chci nášup!" Vzhledem k tomu, že je pes denně trénován k myslivosti, má dostatek pohybu, tudíž spoustu vybité energie, klidně mu jeho nášup dopřeji.

V kategorii dorostu Agel opět stačil posbírat řadu ocenění: v Mladé Boleslavi ocenění BIS (Best in Show = nejlepší dorostenec výstavy). Málem mě kleplo a už se mi honilo hlavou, čím jej za ten úspěch odměnit... Bylo jasno. Za odměnu i jako tréninkovou pomůcku jsem pořídil výcvikové lízátko.

Angelovi bylo 9 měsíců a začíná z něj být pořádný kus psa. Pořádný urostlý hafan. Ale čas nezastavíš a my pokračujeme dál, tréninky, výstavy – nekonečný kolotoč.

Na další výstavě v Praze s titulem V1CAJC (čekatel šampiona mladých) a titulem BOJ (Best of Junior) postupujeme do závěrečné fáze, kde jsme získali BIG2 (Best in Group 2. místo). Hned první týden v novém roce následovala Hánácká národní výstava, kde Angel, už jako 11 měsíční pes, získal V1CAJC a postupuje závěrečných soutěží, kde opět získává titul BIG!

To je jízda, člověku se až hrnou slzy do očí.

Samozřejmě s sebou vždy vozíme granulky a konzervu a místo pamlsku sušenky Naturina, které kromě toho, že chutnají, pomáhají i na čištění zubů.

S úspěchem roste sebevědomí. Angel se opravdu všem líbí, takže se vydáváme dobývat i Slovenskou Nitru, kde v obrovské konkurenci získává opět V1CAJC, BOJ a BIG!!!!! No to už je na pořádnou oslavu!

Milí přátelé, jak už jsem zmínil, za naším úspěchem je mnoho faktorů, ale podcenit výživu je to nejhorší, co může pán svému pejskovi udělat.

Nám Naturina velmi prospívá a celkově pomáhá, což nám potvrdila i soutěž v rakouském Welsu, kde pan rozhodčí pochválil kvalitu srsti a další titul byl náš.

Moc se těšíme na další soutěže a také na jaro, kdy budeme moci pořádně začít s loveckým výcvikem.

Nyní nás čeká dvoudenní výstava v Brně, pak Rakousko a Slovensko....

Tak držte palce a my vás o dalších postupech budeme samozřejmě informovat!